Скарб на Вашому горищі,або скільки вартують непотрібні речі!?

Скарб на вашому горищі, або Скільки коштують непотрібні речі

Почати свою розповідь хочу з уривка всім відомого мультику Троє з Простоквашиного. Пам’ятаєте, як герої корову хотіли купити?

Матроскін: Що це ми всі без молока та без молока? Так і померти можна. Треба корову купити…

Дядько Федір: Треба… А де гроші взяти?

Шарик: Треба щось продати.

Матроскін: А що?

Шарик: Та щось непотрібне.

Дядько Федір: Щоб продати що-небудь непотрібне, треба спочатку купити щось непотрібне. А у нас грошей немає. Ми підемо шукати скарб.

Якщо б герої цього мультфільму знали, який скарб у них на горищі то, напевно, не одну корову змогли купити. А ви знаєте, яке добро зберігається у вас?

Це усілякі старі речі. Вони лежить десь у шафі, на горищі або в коморі і чекають, коли господар їх дістане, покрутить у руках і викине на смітник. Та якби він знав, скільки цей непотріб може коштувати зараз! Утім, про все по порядку.

В Інтернеті я натрапив на дуже цікаву історію: «Якось зайшов до своїх друзів і звернув увагу на миску, з якої їв собака. Вразила мене її форма: вона була не круглою, а продовгуватою. Узявши в руки, вона виявилася доволі важкою. Після ретельного миття з’ясувалося, що це срібна тарілка часів Миколи II. Важила вона півтора кілограма». Погодьтеся, непогана тарілочка! Якщо взяти до уваги метал, то за нинішніх цін на срібло це близько 13 500 грн. А якщо брати її історичну цінність, то, думаю, вартість становитиме 25 тис.

Розбираючи завали на горищі, ви натрапили на старі листівки, листи або фотографії давно минулих років. То й що, скажете ви. А те, що, наприклад, ось така листівка

може принести вам 60 грн. А якщо у вас їх ціла пачка? А старі конверти? Скажімо, конверт, датований 1919 р., оцінюють, подумайте, у 2400 грн. Або на цих конвертах можуть бути рідкісні або старі марки, вартість яких коливається від кількох гривень до кількох тисяч.

Старі фото теж можна дорого продати. Наприклад, серія з 10 старих військових фото із зображенням солдатів часів Другої світової на одному з аукціонів продають за 500 грн. А якщо на світлині зображено дивний пейзаж якогось міста або знаменитості (музиканта або актора), то вартість одного знімка може дійти 300-500 грн.

Якщо ви із засіків вийняли стару пляшку химерної форми і з клеймом, не викидайте її, вона може принести вам кругленьку суму. Адже одна з них може коштувати від 3000 грн.

 

Знайшли стару радянську іграшку? Може, зайця, набитого тирсою? Знайте, що зараз він може принести вам до 400 грн. А ще чи не у кожної радянської дитини були ось такі неваляшки.

 

Зараз таку можна продати за 250 грн, і це щонайменше.

Яка дитина у часи перебудови (коли в наше життя увірвалися закордонні жувальні гумки з наклейками, приміром, turbo, Donald Duck, Love is тощо) не збирала ці вкладиші? А знаєте, скільки зараз можна заробити на такій колекції? Від 6-7 грн за наклейку, 3-4 грн за вкладиш (нехай це буде turbo з зображенням автомобіля). А колекцію з 15 наклейок Jurassic Park Chupa Chups на аукціоні продають за 1500 грн. Або трохи пізніше з’явилися кіндер-сюрпризи, вартість колекції, скажімо гномів (8 штук), коштує 100 грн. А окремої іграшки з шоколадного яйця — стартує від 3 грн.

А нещодавно в Інтернеті випадково знайшов цікавий екземпляр на продаж — футбольний м’яч з автографами гравців ФК «Динамо Київ» за 1974 рік. Вгадайте, скільки він коштує? Автор цього лота править за нього не менше 160 000 грн. Як вам м’ячик? Напевно, у якогось уболівальника теж є такий м’яч, і він навіть не уявляє, скільки за нього можна виручити.

Або ще один цікавий лот на інтернет-аукціоні — ЦЕГЛА з клеймом ОСТКИ З-Д № 2 з початковою вартістю 80 грн. Уявіть — 80 грн за цеглу.

Загалом, будь-яку стару річ можна продати за кругленьку суму. Не викидайте мотлох, виставте його на аукціон, зачекайте кілька місяців, можливо, він трохи покращить ваше фінансове становище.

P. S. Якщо ваша дитина, зібравши колекцію, потому захоче відправити її на смітник, зупиніть її! Хто знає, скільки таке зібрання коштуватиме через 10 років?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *