Антикваріат, як інвестиція

Аналітики відзначають постійне зростання цін на антикваріат. Саме тому цей ринок такий цікавий для інвестування. До того ж в середньому кожна старовинна річ піднімається в ціні на 20-30% за рік, а це непоганий прибуток. Тому чим старше антикварний експонат – тим він буде дорожче з кожним роком. Наприклад, картина Пабло Пікассло “Хлопчик з трубкою” в 1952 році коштувала 34 мільйони доларів, а в 2004 – вже 104 мільйони.

Що ж можна вважати антикваріатом, а що ні? За визначенням, до антикваріату відносять старовинні речі, яким більше 50 років.

Які це речі? В першу чергу, це меблі і предмети домашнього вжитку (посуд, вази, старовинні механізми та ін.), книги, ікони, картини, фарфорові вироби, вироби зі скла, срібло, монети.

Однак, як і в будь-якому інвестуванні – у вкладеннях в антикваріат є свої підводні камені. Для тих, хто розраховує на швидкий прибуток інвестування в антикваріат не підходить, оскільки це довгострокове вкладення, відсотки за яким ростуть з кожним роком.

Також, щоб займатися скупкою антикваріату, потрібні вільні грошові кошти і чималі. Тому купувати антикваріат на останні гроші в надії вдало продати і заробити – швидше за все, зазнають невдачі.

Однак, бувають винятки і тут і ось наочний приклад. Сім’я Адамсів, відпочиваючи і подорожуючи на своєму авто по Європі, випадково заїхали на блошиний ринок в невеликому містечку. Там вони побачили багато старовинних предметів побуту. Не роздумуючи, вони витрачають всі свої гроші і забивають машину начинням. По приїзду додому – вони успішно продають куплені експонати і добре заробляють. Так несподівано у них народився бізнес – вони їздять по Європі по блошиних ринках і скуповують цінні і старовинні речі, а потім їх продають.

Звичайно, щоб з великої кількості непотребу знайти дійсно цінну річ, потрібно мати “досвідчене око”. Тому пускатися в плавання по величезному морю антикваріату, якщо ви не володієте таким даром – ризиковано.

До того ж, якщо ви налаштовані на серйозні інвестиції і шукайте напрямок, який принесе вам гарний прибуток в майбутньому – вам не обійтися без допомоги консультантів.

Ще один важливий момент в антикваріат, особливо це стосується картин і ікон – існує велика кількість підробок. Тому купувати краще на спеціальних аукціонах, де кожен експонат ретельно перевіряють. Також через те, що картини і ікони коштують дорого, вони часто пов’язані з криміналом, викраденнями з музеїв чи приватних колекцій. Будьте пильні, вкладаючи свої інвестиції, проконсультуйтеся з фахівцями, мистецтвознавцями про тонкощі цієї справи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *